O mně

Jmenuji se Gabriela Matulová a narodila jsem se 7. 4. 1979 v Opavě. Všelijakému výtvarnému tvoření jsem propadla už ve chvíli, kdy jsem udržela v ruce štětec a nůžky.

Od roku 2002 jsem se věnovala grafice a stala se mou prací i koníčkem. Můj zájem o grafický design postupně přerostl do profesionální roviny. Svoje zkušenosti jsem mimo jiné získala také několikaletou prací v reklamní agentuře TBWA/PRAHA.

Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu stavební v Ostravě-Zábřehu, obor Propagační výtvarnictví. Součástí tohoto studia byly i figurální kreslení a focení. Oběma jsem se věnovala také po studiu, ale nakonec zvítězilo focení.

Začala jsem fotit krajinu, stromy, řeky. Postupně jsem se snažila zachytit krásu květin, vášek, broučků a snažila se zachytit obdivuhodnou krásu makrofotografie a ukázat i ostatním, čeho si můžou všimnout, jen když se přikrčí a uvidí to, co příroda tvoří. Ráda vytvářím fotografie, které jsou neobyčejné a z kterých můžete cítit emoce. Dnešní svět je tak uspěchaný a povrchní. Každý někam chvátá, něco nestíhá, stále se za něčím žene. Proto chci, aby mé fotografie byly ukázkou potřebného zastavení se, „otevření očí" a cítění.

Zhruba od roku 2006 fotím i portréty lidí, převážně žen, venku i v exteriéru. Snažím se, aby byly fotky vždy jiné a aby fotografie vyzdvihla krásu člověka. Ve focení svateb se stále učím a zdokonaluji. Focení svateb opravdu miluji a děkuji všem, kdo si mne na tento důležitý den vybíráte.

Jelikož jsem perfekcionista, neustále se zdokonaluji a tvrdě pracuji na sobě, postprocesu a výsledných fotkách. V centru FotoŠkoda v Praze jsem absolvovala kurz digitální fotografie a získala jsem osvědčení pro provozování fotografické činnosti. Absolvovala jsem rekvalifikační make-up kurz Make-Up Institute Prague, včetně kurzu foto makeup.

To, co mě posunulo tam, kde nyní jsem, byla moje láska k fotografii a zachycení jedinečných okamžiků, snaha zachytit nezachytitelné, přinášení radosti lidem přes mé fotografie, ale také cílevědomost, vytrvalost a občasná kritika ostatních fotografů.

V případě dotazů mne kontaktujte nebo mi napište vzkaz v sekci Reference. Určitě vám ráda odpovím. Doufám, že se vám mé fotografie budou líbit, a zároveň děkuji za váš čas strávený na mých stránkách.