Informace k focení

Pokud jste se rozhodli nechat se ode mne vyfotit, jsem samozřejmě ráda a těším se na vás.

Jak se můžete objednat na focení?

Nejideálnější je napsat mi e-mail matulovagabriela@gmail.com s uvedením stylu focení a balíčku, o který máte zájem. Také mi můžete zavolat na tel. +420 773 988 010. Termíny si domlouvejte nejméně 14 dní dopředu.

Čím více jste flexibilní, tím později se samozřejmě můžete objednávat. Je možné, že najdeme volný termín i při objednávce pouze několik dní dopředu. Pokud si ale budete přát specifický termín (narozeniny dítěte, svatba, kalendář apod.), nebo budete mít velmi speciální přání, je lépe objednávat v řádech týdnů, někdy i měsíců dopředu.

Pokud na fotografie opravdu chvátáte, počítejte s většími náklady na jejich pořízení - jednak pravděpodobně nebudete dostatečně na focení připraveni, a tudíž mi dá větší práci samotné nafocení i postprocesing, a jednak budu muset odsunout nebo zintenzivnit práci na jiných mých aktivitách a povinnostech.

Co od Vás budu chtít vědět:

Koho budeme fotit:

Při domlouvání termínu vás prosím o sdělení, kolik osob, jakého pohlaví budeme fotit. Lepší je začít se připravovat v předstihu – určit si téma nebo typ fotografováni a podle toho přizpůsobit i svůj šatník. Můžete si nasbírat zajímavé snímky z časopisů, internetu - jaký styl se vám líbí. Není důležité mít zcela konkrétní představu, můžete se s důvěrou svěřit do mé péče.

Kde budeme fotit:

V ateliéru nebo venkovní focení. Pokud máte sami nějaký tip, není problém na vámi určené místo v blízkém okolí dojet. Vhodná jsou například kraje lesů, březové háje, parky, lesní, nebo polní cesty, pole, okolí potoků atp. Zajímavě vypadají také staré budovy, statky, zříceniny apod.

Výběr fotografií

V průběhu focení ukazuji na displeji foťáku nafocené snímky, abyste mohli určit, zda foto splňuje Vaši představu.

Do 7 dnů Vám na váš e-mail zašlu náhledy vybraných zmenšených a neretušovaných náhledů fotografií s vodoznakem. Z náhledů si vybíráte finální fotografie pro úpravu a retuš dle rozsahu balíčku, či případně nad jeho rámec.

© - Na všechny mé fotografie se vztahují autorská práva. Je zakázáno zaslané náhledy opatřené vodoznakem jakkoliv zveřejňovat či upravovat. Náhledy jsou určeny pouze pro výběr k dalšímu zpracování a jsou ve vlastnictví autora. V případě porušení bude postupováno dle autorského zákona č. 121/2000 Sb.

Pokud chcete zpracování fotografií urychlit, nebo nebudete vědět, které fototografie si vybrat, ráda Vám vyberu ty nejkrásnější záběry. Součástí retuše v ceně balíčku jsou např.: odstranění jizev, nečistot pleti, odlesků pleti, vyhlazení pleti, vrásky, kruhy pod očima. Neupravené fotografie ani formáty RAW neposkytuji.

Částka za uvedený balíček je splatná ihned po focení (nad rámec vybrané foto se platí až při předání hotové zakázky.

Hotové CD s retušovanými fotografiemi pak zasílám obvykle do 4 týdnů od Vámi zaslaného výběru k retuši, ve svatební sezóně pak do 8 týdnů.

Co s sebou na fotografování a jak se připravit?

Rozklikněte podle toho, co budeme fotit...